Zpět
Fruchtbarkeit.png

Jak zvýšit šance na početi?

Jakkoli se přírodní procesy zdají chytré, lidé nejsou stroje a podléhají mnoha různým vlivům. Většina párů neotěhotní hned. Nyní bylo identifikováno mnoho faktorů, které mohou ovlivnit plodnost, a proto existuje celá řada věcí, kterými můžete přírodě pomoci.

Určete si dobu ovulace

Kdy ovulujete, zjistíte pomocí ovulačního testu, sledováním menstruačního cyklu přes aplikaci nebo měřením bazální tělesné teploty. Úroveň své plodnosti můžete také zjistit sledováním konzistence a barvy svého vaginálního výtoku.

Pokud použijete FERTI·LILY pomůcku pro otěhotnění ve dnech, kdy je vaše plodnost nejvyšší, můžete zvýšit své šance na početí. Zavádí se do pochvy a vytlačuje semeno až do děložního čípku (otvoru dělohy), kde se spermie drží v ochranném prostředí cervikální sliznice. To znamená, že více spermií přežije, a tak se více z nich může dostat nahoru do dělohy. Čím více spermií se dostane do dělohy, tím větší je šance, že jedna z nich dosáhne vajíčka a oplodní ho.

Vyhněte se stresu

Neustálý stres ovlivňuje celý metabolismus, oslabuje tělo a může vést k příznakům, jako je nespavost, zažívací potíže, napětí a zánětlivé reakce. Může tím trpět i plodnost.

Zábava a sex

Jakmile lidé začnou plánovat miminko, jejich sexuální život se začne zařizovat podle kalendáře. To může často vést k tlaku a nespokojenosti. FERTI·LILY pomůcka pro otěhotnění se snadno používá doma, aniž by rušil intimní chvíle. To pomáhá udržovat sex radostný a příjemný. A to může být dobré i pro vaši plodnost.

Zdravá dieta

Vybírejte nezpracované a místní potraviny. Ty jsou obecně výživnější a obsahují méně škodlivin. Vaše tělo by nemělo trpět žádnými nedostatky, proto je důležitá vyvážená strava s dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce. Když se snažíte otěhotnět a v prvních fázích těhotenství je pro vaše tělo zvláště důležitá kyselina listová.

Fyzická aktivita

Těhotenství je pro ženské tělo velkou fyzickou námahou, takže přiměřená kondice může zvýšit šance na početí. Pravidelné sportování nebo procházky venku na čerstvém vzduchu, pomáhají úvest do psychické rovnováhy, stimulují metabolismus, podporují krevní oběh a odbourávají stres.

Vyhněte se nikotinu a alkoholu

Kouření snižuje plodnost u žen i u mužů. Pro zvýšení plodnosti je proto důležité přestat kouřit co nejdříve. To platí i pro alkohol, který může mít také negativní vliv na plodnost, zejména v prvních týdnech těhotenství, kdy nemusí být ani zjištěn. Při snaze otěhotnět byste se proto měli alkoholu vyhýbat.

Hmotnost

Nadváha nebo nízká hmotnost často narušuje hormonální rovnováhu, což může vést ke snížení plodnosti.