Zpět
Schwangerschaft.png

Jak zabránit vzniku strií v těhotenství?

Být těhotná je úžasná věc, ale přináší s sebou několik nepříjemností, jako je napětí a svědění pokožky, a hlavně strie. Kůže, zejména na břiše, bocích, stehnech, horní části paží a prsou, je během těhotenství vystavena extrémnímu natahování.

Právě toto protahování způsobuje strie – jemné trhlinky ve svalových vláknech podkoží.

Které ženy jsou náchylnější ke striím?

To je bohužel způsobeno našimi geny a je to dáno naším typem pleti a její elasticitou. Mladší pleť má například kolagen s menší stabilitou než starší pleť. Větší riziko strií je u vícečetného těhotenství, protože žaludek a další oblasti se natahují rychleji, a u těhotenství, kde dochází k nadměrnému přibírání na váze. Neexistuje žádný tajný vzorec, který by poskytl 100% záruku, že se vám strie nebudou dělat. Existují však věci, které můžete udělat, abyste své tělo připravili na změny, které přijdou, a vyhněte se tak striím.

Zde jsou naše nejlepší tipy:

Zdravá dieta

Nejen vy budete mít užitek ze zdravé a dobře vyvážené stravy, ale i vaše dítě. Další výhodou dobré stravy je, že vám může pomoci vyhnout se nadměrnému příbytku na váze během těhotenství. Ujistěte se, že přijímáte dostatek vitamínu E. Vitamín E je známý jako ‚vitamín kůže‘ a nachází se například v olivovém, řepkovém nebo pšeničném oleji a také ve fazolích, chilli, oříškách, slunečnicových a lněných semínkách.

Pít, pít a pít

Pití dostatečného množství tekutin vyrovnává hladinu vlhkosti v pokožce a zlepšuje její elasticitu. Pro udržení pružnosti pokožky byste měli vypít alespoň dva litry tekutin denně.

Fyzická aktivita

Sport nebo krátká procházka na čerstvém vzduchu pomohou stimulovat metabolismus. Plavání je zvláště dobré pro boj s pocitem napjatosti těhotenské pokožky.

Péče o své tělo

Abyste se vyhnuli striím, je důležité se o své tělo starat. Mnoho těhotných žen si stěžuje na suchou, hrubou a svědivou pokožku, která volá po péči.

Dopřejte tedy své pleti každodenní relaxační masáž. Ardo Natal Anti-Stretch kombinuje osvědčené přírodní ingredience, které zajistí, že vaše pokožka zůstane pružná a zmírní pocity napětí. Kyselina hyaluronová poskytuje dlouhotrvající vlhkost a stimuluje tvorbu nových buněk. Olej z pšeničných klíčků zjemňuje pokožku a zlepšuje její elasticitu. Vtírání krému do pokožky také stimuluje krevní oběh, což zase znamená, že složky se mohou lépe vstřebat.

To zajišťuje, že pokožka zůstane hladká a pružná, dodá jí vlhkost a vitamíny. Další dobrou možností pro zlepšení krevního oběhu jsou Kneippovy terapie vodou. Tuto jednoduchou terapii střídání teplé a studené sprchy snadno začleníte do své každodenní rutiny. Ve sprše můžete také masírovat tělo kartáčem nebo lufou. Jednoduše masírujte příslušnou oblast krouživými pohyby.