Vítejte
na blogu #ardomom


Najdete zde pravidelně aktualizované zajímavé články i užitečné tipy a informace o péči, těhotenství a porodu.

blog_header_stillen in den ersten tagen.jpg
Kojení v prvních dnech po porodu
Prvních pár hodin po porodu je velmi důležitých pro začátek vašeho kojení, protože v tomto období jsou obzvláště výrazné reflexy hledací a sání. Kojící vztah nejlépe začíná, když je dítě po porodu položeno nahé na břicho maminky a zůstane tam, dokud nebude sát prso. Někdy se miminka dokonce sama k prsu posouvají a berou si ho, aniž by jim někdo pomáhal.
blog_header_stillposition.jpg
Polohy při kojení – jaké máte možnosti?
Své dítě můžete kojit v různých polohách. V průběhu kojení je můžete průběžně střídat. Je důležité najít si pro sebe uvolněnou a pohodlnou polohu.
baby anlegen.jpg
Nejčastější problémy s kojením
Téměř každá maminka může své dítě kojit. Ale nejistota, nesprávné informace nebo strach mohou někdy způsobit, že novopečené maminky pochybují o své vlastní schopnosti kojit. Během těhotenství si mnoho maminek plně neuvědomuje, že kojení začíná ihned po porodu a že je to dovednost, kterou je také potřeba naučit.
working_mom.jpg
Kojení a práce
Nemusíte své dítě předčasně odstavovat jen proto, že se vracíte do práce. Ve skutečnosti je to velmi dobrý důvod, proč pokračovat v kojení. Vašemu dítěti budete chybět, když tam nebudete, a kojení uspokojí jeho potřebu být vám nablízku. Je však potřeba jistá míra organizace. Je důležité včas sdělit svému zaměstnavateli, že hodláte pokračovat v kojení. Zeptejte se, zda bude možné kojit na vašem pracovišti nebo opustit pracoviště za účelem kojení nebo zda můžete pracovat z domova nebo odsávat mateřské mléko na vašem pracovišti.
Massage-während-Abpumpen_einzel.jpg
Tipy pro odsávání mateřského mléka
Někdy může být nutné použít odsávačku mléka, například pokud novorozenec saje z prsu jen velmi slabě, takže tvorba mléka není dostatečně stimulována. Pravidelné odsávání může také vytvořit a udržet produkci mléka, pokud jsou matka a dítě odděleny, např. když se vrátíte do práce nebo je dítě nedonošené nebo nemocné. Můžete pokračovat v krmení svého dítěte svým vzácným mateřským mlékem a později budete moci lépe pokračovat v kojení.
steigerung milchmenge_header.jpg
Jak mohu zvýšit množství mateřského mléka?
Nejnovější publikace na toto téma popisují tři způsoby, jak zvýšit množství mléka při odsávání.
Passende Rustglocke_blog.jpg
Jaká je správná odsávačka mléka a vhodný prsní nástavec?
Hlavní rozdíl je mezi manuálními a elektrickými odsávačkami. Elektrická odsávačka mateřského mléka je dobrý nápad, pokud budete často odsávat mléko.
Aufbewahrung der Muttermilch.jpg
Jak správně skladovat mateřské mléko?
Čím hygieničtější je proces odsávání, tím déle lze mateřské mléko skladovat.
blog_header_stillen.jpg
Úspěšné kojení
Každé novorozené dítě je samostatný jedinec s vlastním rytmem spánku a bdění. A dokonce i načasování …
Blog_Tipps_Flaschenfüttern.jpg
Tipy pro krmení z láhve
Během kojení dítě zažívá velké množství kontaktu s pokožkou a tělem, vnímá pocit bezpečí a pozornosti. Abyste měli jistotu, že tuto blízkost zažije i dítě krmené z láhve, je dobré věnovat pozornost následujícím bodům.
Fruchtbarkeit.png
Jak zvýšit šanci na početí?
Jakkoli se přírodní procesy zdají chytré, lidé nejsou stroje a podléhají mnoha různým vlivům. Většina párů neotěhotní hned. Nyní bylo identifikováno mnoho faktorů, které mohou ovlivnit plodnost, a proto existuje celá řada věcí, kterými můžete přírodě pomoci.
Schwangerschaft.png
Jak zabránit vzniku strií v těhotenství?
Být těhotná je úžasná věc, ale přináší s sebou několik nepříjemností, jako je napětí a svědění pokožky a s tím spojené strie. Kůže, zejména na břiše, bocích, stehnech, horní části paží a prsou, je během těhotenství vystavena extrémnímu natahování. Právě toto protahování způsobuje strie – jemné trhlinky ve svalových vláknech podkoží.
milk_supply.png
Málo mléka? Co můžete udělat lépe?
Novopečené maminky se často obávají, zda zvládnou vytvořit dostatek mateřského mléka. Pokud je miminko zdravé a dobře roste, je pravděpodobně vše v pořádku. Vaše prsa produkují mléko na základě požadavku dítětě, a pokud své dítě kojíte na požádání, přirozeně se vám vytvoří správné množství mléka.
Geburtsvorbereitung_blog.2e16d0ba.fill-741x347-c100.png
Jak se mohu připravit na porod?
Určitě se s očekáváním těšíte na svůj termín porodu. Ale zvláště když jste prvorodička, pravděpodobně máte mnoho otázek. Jak poznám kontrakce? Co mohu očekávat během porodu? Je zcela normální, pokud se vaše vzrušení mísí s nervozitou a strachem.
restore.jpg
Tipy pro péči o genitálie po porodu
Aby se minimalizovalo nebezpečí vaginální infekce po porodu, je velmi důležitá správná hygiena genitálií. Zde je několik tipů, jak dodržovat správnou hygienu.
Breast_massage_Plata_Rueda_1.jpg
Návod na masáž prsou
Masáž prsou podporuje prokrvení prsou a tok mléka a příznivě ovlivňuje tvorbu mléka.
Solardo Blog.png
Laserová terapie bradavek: Jak to funguje?
Stále více porodních asistentek ve Švýcarsku nabízí nízkoúrovňovou laserovou terapii, když ženy trpí bolestmi při kojení. Jedná se o vysokoenergetické laserové světlo s regulačním účinkem, které aktivuje látkovou výměnu v buňkách.
Stillen_schoenes_Baby_2134034.2e16d0ba.fill-741x347-c100
Superpotravina: mateřské mléko
Mateřské mléko obsahuje všechny sacharidy, tuky, bílkoviny, vitamíny, minerály a stopové prvky potřebné pro optimální růst dítěte.