Zpět
restore.jpg

Tipy pro péči o genitálie po porodu


Lochie (očistky)

V prvních týdnech po porodu (puerperium) vytéká z dělohy přes děložní hrdlo, které je ještě mírně otevřené, poševní sekret zvaný lochia. Lochia vyplavuje z dělohy zbytky placentární tkáně, bílé krvinky, další krevní složky, bakterie a hlen.

To zvyšuje nebezpečí vaginální infekce.

Když lochia teče, vaginální pH je obvykle zvýšené, což znamená, že se mikroorganismy mohou snadněji množit. A protože je hladina estrogenu po porodu a při kojení nízká, počet laktobacilů, které chrání vagínu před mikroorganismy (bakterie a plísně), ve vaginálním prostředí klesá. V důsledku toho se může infekce mnohem snadněji dostat z pochvy do dělohy. Pokud se u vás objeví známky vaginální nebo děložní infekce (horečka, bolest v podbřišku, páchnoucí výtok), měli byste okamžitě navštívit svého lékaře.

Naše tipy na péči o genitálie po porodu

Aby se minimalizovalo nebezpečí vaginální infekce, je velmi důležitá dobrá hygiena genitálií. Zde je několik užitečných tipů, které je třeba dodržovat:

  • Jemné čištění: opláchněte si vulvu pokaždé, když jdete na toaletu, čistou teplou vodou. Nepoužívejte produkty, které obsahují mýdlo nebo parfém, protože tyto složky mohou narušit vaginální pH.
  • Noste prodyšné spodní prádlo pro podporu hojení ran
  • Měňte často poporodní vložky: vlhké prostředí je živnou půdou pro mikroorganismy. Tomu lze předejít častou výměnou vložek. Tampony jsou v tuto chvíli přísně zakázány. Tampony by dále vysušovaly vaši pochvu, která je stále citlivá.
  • Obnovte vaginální prostředí: náš vaginální gel Ardo Natal Restore pomáhá podporovat vaši vaginální ochranu po porodu. Zabraňuje vaginálním infekcím a zklidňuje příznaky, jako je pálení, svědění nebo suchost pochvy, a pomáhá obnovit vaginální pH na zdravou úroveň. Ardo Natal Restore terapie by měla začít 2 až 3 dny po porodu, jakmile se tok lochie začne trochu zpomalovat. Produkt je vhodný pro vegany a je vyroben ze zcela přírodních surovin.