Zpět
working_mom.jpg

Kojení a práce


Nemusíte své dítě předčasně odstavovat jen proto, že se vracíte do práce. Ve skutečnosti je to velmi dobrý důvod, proč pokračovat v kojení. Vašemu dítěti budete chybět, když tam nebudete, a kojení uspokojí jeho potřebu. Je však potřeba jistá míra organizace. Je důležité včas sdělit svému zaměstnavateli, že hodláte pokračovat v kojení. Zeptejte se, zda bude možné kojit na vašem pracovišti nebo opustit pracoviště za účelem kojení nebo zda můžete pracovat z domova nebo odsávat mateřské mléko na vašem pracovišti.

Pokud si chcete mateřské mléko odsát, je užitečné začít s odsáváním tři týdny před návratem do práce, abyste si vytvořili malou zásobu mléka. Odsávačku si můžete pronajmout nebo zakoupit. Odsávačka Ardo Calypso-To-Go je velmi tichá odsávačka mateřského mléka, kterou můžete používat na svém pracovišti; má také možnost chlazení a bezpečnou přepravu mateřského mléka zpět domů.

  • Pokud máte potíže s odsáváním dostatečného množství mateřského mléka, zkuste si uspořádat ranní kojení tak, abyste kojili z jedné strany a zároveň odsávali z druhé strany.
  • Dítě potřebuje čas, aby si na láhev zvyklo; to může trvat několik pokusů. Miminko často pije lépe, když mu láhev dá otec, chůva nebo prarodič.
  • Kojte své dítě, než odejdete z domu, i když to není jeho obvyklá doba krmení.
  • Buďte opatrní, abyste nosili oblečení, které vám umožní diskrétně odsávat.
  • Měli byste si naplánovat přibližně 30 minut na přípravu odsávačky, odsátí a následné vyčištění odsávací sady.
  • Pro maminky, které výlučně kojily, je rozumné odsávat každé 3 až 4 hodiny, aby se držela tvorba mléka. Frekvence odsávání klesá po zavedení příkrmů přibližně v 6 měsících.
  • V noci a ve dnech, kdy nechodíte do práce, můžete pokračovat v kojení miminka, když má hlad.
Kojení a volný čas

Být mámou je práce na 24 hodin, ale zkuste si najít čas i pro sebe. Pro vaše vlastní blaho i pro vaše miminko je nesmírně důležité najít si čas pro sebe, krátký odpočinek a pravidelné volnočasové aktivity. Pokud máte zásobu odsátého mléka, můžete si být jisti, že vaše dítě bude stále dostávat mateřské mléko, i když jste venku, třeba od svého tatínka.